Spotkania i dyskusje EWOLUCJA GÓRY

Jakie szczyty do zdobycia mają współcześni romantycy, czy niewinna wspinaczka była kiedykolwiek możliwa i czy kobietom w Tatrach było ciężej niż mężczyznom w Himalajach. O etyce, wolności i biznesie na wysokościach mówią ANNA KRÓL i PIOTR TRYBALSKI.

  • Rozmawia : Maks Cegielski
  • Data: niedziela, 27 czerwca 2021, Godz. 14:00
  • Miejsce: OGRÓD BIG BOOK CAFE, UL. J. DĄBROWSKIEGO 81 [zadaszony plener]
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!

NASI GOŚCIE

Anna Król
Pisarka, z wykształcenia teatrolożka. Autorka książek Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie oraz Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia. W 2012 r. stworzyła Fundację „Kultura nie boli”, jest pomysłodawczynią i dyrektorką międzynarodowego Big Book Festival, kieruje Big Book Cafe  centrum innowacji literackich, reżyseruje spektakle i wydarzenia artystyczne. Kocha naturę i góry. Wspina się, jest taterniczką. Nie zjada zwierząt, czyta wszystko. W 2021 r. ukazała się jej książką „Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach”.

Piotr Trybalski
Dziennikarz, fotograf i biografista, zdobywca nagrody Travel Photographer of the Year. Od wielu lat podróżuje, organizując wyprawy ekspedycyjne, warsztaty fotografii reporterskiej i krajobrazowej. Współautor bestsellerowych Ja, pustelnik (z Piotrem Pustelnikiem), Gdyby to nie był Everest… (z Leszkiem Cichym) i Wszystko za K2Ostatni atak lodowych wojowników. Autor książki, której brakowało w polskiej literaturze górskiej – Wszechmogący – biografii legendarnego Lidera, osadzonej we frapujących realiach początku polskiego, powojennego alpinizmu.

 

 

ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI | KAMIENNY SUFIT ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI | WSZECHMOGĄCY
Workcation
miasto stoleczne warszawa
ministerstwo kultury dziedzictwa narodowego i sportu