Spotkania i dyskusje FATALNE DZIEDZICTWO

O strategiach przetrwania w toksycznych relacjach rodzinnych, domach złych i dobrej literaturze, która jest ich nieplanowanym dzieckiem opowiadają FILIP ZAWADA i ALEKSANDRA ZBROJA.

  • Rozmawia: Anna Sańczuk
  • Data: sobota, 26 czerwca 2021, Godz. 14:00
  • Miejsce: CENTRUM ŁOWICKA, Sala Piętro Niżej, Łowicka 21
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!

NASI GOŚCIE

Filip Zawada
Jest poetą, prozaikiem, muzykiem, fotografem, a także reżyserem i aktorem filmów offowych. Grał w zespole „Saksofonowe ptaki”, „AGD” oraz w zespole „PustkiWspółtworzył muzykę do sztuk Przemysława Wojcieszka. Napisał również muzykę do przedstawienia muzycznego „Pozytywka”, do spektaklu „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” oraz „Czystka”. Od 1997 roku wydał 6 tomów poezj, zbiór opowiadań „Psy pociągowe”. Wydał opowieść autobiograficzną „Pod słońce było”, powieść „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek, która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike w 2020 roku. W roku 2021 ukazała się nowa książka „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna”.

Aleksandra Zbroja
Redaktorka, autorka, autorka głośnej książki „Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu”. Absolwentka UW i Polskiej Szkoły Reportażu. Publikuje w „Dużym Formacie”, „Magazynie Świątecznym”, „Wysokich Obcasach”, gdzie prowadziła rubrykę „Upadłej historyczki sztuki”. Redaguje cyfrowe wydanie „Dużego Formatu”, wcześniej współprowadziła serwis wysokieobcasy.pl.

 

 

ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI | ZBYT WIELE ZIM MINĘŁO ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI | MIRECZEK
Workcation
miasto stoleczne warszawa
ministerstwo kultury dziedzictwa narodowego i sportu