Spotkania i dyskusje GDY WIADOMO, ŻE HOMO

Jaka siła płynie z nieukrywanej tożsamości seksualnej, czy twórcy queer odmienią oblicze polskiej sztuki i literatury. I czy są jeszcze jakieś drzwi do wyważenia mówią pisarka DOROTA KOTAS i reżyser MICHAŁ BORCZUCH.

  • Rozmawia: Przemek Rydzewski
  • Data: niedziela, 27 czerwca 2021, Godz. 14:00
  • Miejsce: CENTRUM ŁOWICKA, Sala Piętro Niżej, Łowicka 21
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!

NASI GOŚCIE

Dorota Kotas
Pisarka, rocznik 1994. Studiowała socjologię stosowaną oraz antropologię społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Robiła także specjalizację z animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej. Angażowała się w liczne projekty teatralne, wystąpiła między innymi w spektaklu „Modlitwa. Teatr powszechny”. W 2019 roku zadebiutowała powieścią Pustostany, za którą w 2020 roku otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia oraz Nagrodę Conrada. Niedawno ukazała się jej nowa książka „Cukry”.

Michał Borczuch
Reżyser. Jest absolwentem krakowskiej PWST na Wydziale Reżyserii. Na studiach reżyserskich był asystentem Krystiana Lupy przy Czarodziejskim flecie Mozarta, którego premiera odbyła się w Theater an der Wien w 2006 roku. Laureat Paszportu Polityki w kategorii Teatr. Uznawany za jednego z najzdolniejszych reżyserów teatralnych młodego pokolenia.
W teatrze zainteresowany przekraczaniem granic i stawianiem niewygodnych pytań. Przyznaje, że interesują go tzw. ważne problemy codzienności – różnorodność, wykluczenie, równość, prawa człowieka. W swoich spektaklach nie ucieka od tematyki śmierci, przeznaczenia, autodestrukcji. Reżyserował m.in. spektakle w krakowskim Teatrze Starym TR, krakowskiej Nowej Łaźni i Nowym Teatrze w Warszawie.

ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI
Workcation
miasto stoleczne warszawa
ministerstwo kultury dziedzictwa narodowego i sportu