Spotkania i dyskusje GRAJ W ZIELONE

Mali ekolodzy do dzieła! Co możesz robić tu i teraz, by ratować świat? Jak zmiany klimatyczne wpływają na nas i przyrodę? Do akcji i eko myślenia zachęcają twórcy dziecięcej literatury: JOANNA GUSZTA i WOJCIECH MIKOŁUSZKO.

  • Rozmawia: Justyna Dżbik-Kluge
  • Data: sobota, 26 czerwca 2021, Godz. 12:00
  • Miejsce: CENTRUM ŁOWICKA, UL. ŁOWICKA 21, NA TRAWIE [zadaszony plener]
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!

NASI GOŚCIE

Joanna Guszta
Socjolożka i politolożka, autorka książek dziecięcych w tym przewrotnej opowieści „Miasto potwór” tłumaczącej małym czytelnikom, czym jest dbanie o przestrzeń miejską. Współzałożycielka wydawnictwa i studia graficznego Ładne Halo. Wspólnie z grupą Mamy Projekt współtworzy i redaguje serię przewodników dla rodzin po miastach i lasach NIEMAPA. Dla Miesięcznika Znak pisze krótkie felietony o znakach graficznych. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Wojciech Mikołuszko
Przyrodnik, dziennikarz naukowy, autor książek dla dzieci, w wyjątkowy sposób łączący ogromną wiedzę i wrażliwość na tematy ekologii. Najczęściej pisze o przyrodzie, w tym o ewolucji, paleontologii i odpowiedzialności za naszą planetę. Publikuje teksty w ogólnopolskiej prasie codziennej i magazynach. Ma w dorobku m.in. serię książek „Tato, a dlaczego?”, a także „Wielkie pytania małych ludzi”, „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”, „Wojtek” oraz „Wielkie przygody w świecie przyrody”.

ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI | TU I TERAZ ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI | WIELKIE PRZYGODY W ŚWIECIE PRZYRODY
Workcation
miasto stoleczne warszawa
ministerstwo kultury dziedzictwa narodowego i sportu