Autorzy zagraniczni JOSEPH ZÁRATE

JĄDRO CHCIWOŚCI
O nieustraszonych obrońcach lasów, rdzennych bojownikach o czystą wodę, ludziach, którzy zostali u siebie. O wojnach, które rozpruwają planetę i nas od środka, mówi nagradzany peruwiański reporter JOSEPH ZÁRATE.

  • Rozmawia: Beata Jewiarz
  • Data: niedziela, 27 czerwca 2021, Godz. 18:00
  • Miejsce: CENTRUM ŁOWICKA, Sala Piętro Niżej, Łowicka 21
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!

O AUTORZE

Joseph Zárate

Dziennikarz i wydawca uznawany w Ameryce Południowej za jednego z najlepszych reporterów swojego pokolenia. Był redaktorem „Etiqueta Negra”, wydawanego w Peru, Panamie i Chile miesięcznika reporterów, a także pisma „Etiqueta Verde” poświęconego zagadnieniom ochrony środowiska. Jako dziennikarz współpracował z rozmaitymi pismami z Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych i Europy. Za swoje reportaże otrzymał wiele wyróżnień, m.in. nagrodę im. Ortegi y Gasseta, przyznawaną przez hiszpański dziennik „El Pais”, oraz kolumbijską nagrodę im. Gabriela Garcíi Márqueza.

Jest autorem książki „Wewnętrzne wojny” o społecznych, ekonomicznych i politycznych konfliktach w Peru. Opowiada w niej wstrząsające historie lokalnych aktywistów i obrońców środowiska. Hiszpańskojęzyczna edycja „The New York Times” uznała ją za jeden z 10 najlepszych tytułów non-fiction 2018 roku. W Polsce książka ukazała się wiosną 2021 roku nakładem Wydawnictwa Sonia Draga, w tłumaczeniu Tomasza Pindla.

Joseph Zárate urodził się w Limie w 1986 roku. Ukończył komunikację społeczną na peruwiańskim Universidad Nacional Mayor de San Marcos oraz kreatywne pisanie na Pompeu Fabra University w Barcelonie. Był redaktorem Radio Ambulante – podcastu reporterów z Ameryki Łacińskiej, prowadził zajęcia z reportażu na Universidad Peruana de Ciencias Aplicadas i pracował jako wydawca w IDL-Reporteros, platformie dziennikarstwa śledczego. Mieszka w Limie.

ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI
Workcation
miasto stoleczne warszawa
ministerstwo kultury dziedzictwa narodowego i sportu