Spotkania i dyskusje ŻYCZLIWI NIEZNAJOMI

O samotności z wyboru i bliskości za pieniądze. O tym, co w pojedynczości jest fajne i skąd bierze się obojętność. Jak nie osamotnić siebie i innych mówią KATARZYNA TUBYLEWICZ i OKTAWIA KROMER.

  • Rozmawia: Katarzyna Sroczyńska
  • Data: sobota, 26 czerwca 2021, Godz. 14:00
  • Miejsce: CENTRUM ŁOWICKA, Sala Galeria, Łowicka 21
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!

NASI GOŚCIE

Katarzyna Tubylewicz
Pisarka, publicystka i tłumaczka literatury szwedzkiej. Autorka książek non-fiction: „Samotny jak Szwed”, „Moraliści” czy „Sztokholm”. Wcześniej publikowała powieści „Własne miejsca”, „Rówieśniczki”, „Ostatnia powieść Marcela”. Była pomysłodawczynią i współautorką antologii rozmów o czytelnictwie „Szwecja czyta. Polska czyta”. Ze szwedzkiego na polski przełożyła m.in. powieści Majgull Axelsson i głośną trylogię Jonasa Gardella o AIDS w Szwecji, z wykształcenia jest kulturoznawczynią.

Oktawia Kromer
Autorka książki „Usługa czysto platoniczna”, reporterka i dziennikarka, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Od 2019 roku stale współpracuje z „Gazetą Wyborczą” jako dziennikarka „Gazety Stołecznej”. Publikowała w „Dużym Formacie”, redagowała i pisała dla magazynu „Aktivist”. Za pracę dziennikarską nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Mieszka w Warszawie.

 

ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI | SAMOTNY JAK SZWED ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI | USŁUGA CZYSTO PLATONICZNA
Workcation
miasto stoleczne warszawa
ministerstwo kultury dziedzictwa narodowego i sportu